Belediyelerin Tercih Ettiği Boru Ege Yıldız Koruge Boruları

Ege Plast‘ın Çiğli Modern üretim tesislerinde Alt yapı grubu ürün setine dahil ettiği EGE YILDIZ Ege Koruge Borularını Belediyeler öncelikli olarak tercih ediyorlar.

Kanalizasyon ,Drenaj,Yağmur,Sanayi Endüstriyel ve evsel atık su hatlarında kullanılan uzun çalışma ömrüne sahip Egekoruge borular EN ISO 13476- 3 e uygun olarak SN 4 ve SN 8 sınıflarında üretilmektedir.

Yüksek Yoğunluklu polietilen malzemeden çift cidarlı olarak üretilen Ege koruge borular,esnek sızdırmaz ve yer sarsıntılarından etkilenmemektedir.

Ege koruge borular,bakım kolaylığı ,hafif olması nedeniyle de taşıma ve stoklama kolaylığı sağlamaktadır.Yüksek Akış performasına sahip Atık Su Kanalizasyon sistemlerinde toprak altına yapılan boru uygulamalarında döşeme kurallarına mutlaka uyulması gerektiğin belirten EGE YILDIZ Genel Müdür Yardımcısı Salih ALGUN,öncelikle 150-500 mm aralığında çapların üretiminin gerçekleştirdiklerini belirti.

Koruge boru ve ek parçalarının contalı geçme yöntemi ile birleştirildiğini ifade eden Firma yetkilileri döşeme sırasında dikkat edilmesi gereken konular ile ilgili de şunları söyledi.

“Borular toprak altında dış yüklere maruz kalırlar.Bu nedenle toprak ve trafik yükü gibi dış yüklerin etkisi çok önem kazanır.Bu yükler analiz edilerek boru tipinin seçimi yapılmalıdır. Atık su kanalizasyon sistemlerinde toprak altına boru uygulamalarında döşeme kurallarına mutlaka uyulmalıdır.”

Resim : Ege Yıldız Genel Müdür Yardımcısı SALİH ALGUN